Genel

Ne teröristler nede arkalarındaki güçler Suriye’nin iradesini kıramayacaklar

Daha önceki günlerde hain teröristlerin gaddar saldırıları sonucunda yaşamlarını yitiren ordu ve asayiş güçleri mensubu 11 şehit bugün Şam’daki askeri ve polis hastanelerinin yanında Halep’teki askeri hastanede düzenlenen resmi törenlerle memleketlerine uğurlandılar.

Ordu Bandosunun Şehit ve Veda Marşları eşliğinde silah arkadaşlarının omuzlarında taşınan şehit naaşları, törenlere katılan yakınlarının gözyaşları içinde demet demet çiçek ve avuç avuç pirinç yağmuruna tutuldular.

Memleketlerinde toprağa verilmek üzere hastanelerde düzenlenen resmi cenaze törenleriyle uğurlanan şehitler; Yarbay Munzir Ahmet Sabuh (Hama), Teğmen İzzet Züheyr Kveyfati (Şam), Astsubay Üstçavuş Ali Ahmet el-Şakka (Şam Kırsalı), Çavuş Nidal Ahmet Osman (Tartus), Onbaşı Ammar Meşhur Halil (Hama), Onbaşı Beşşar Süleyman İsmail (Hama), Onbaşı İbrahim Yusuf Abbud (Lazkiye), Onbaşı Somar Muhammed Sultane (Tartus), Er Asker Alaa Ahmet İsa (Rakka), Er Asker Şible Hüseyin Şible (Halep) ve Polis Hamza Emin Abbud (Lazkiye).

Törenlere katılan şehit yakınları sırtlarını bir takım dış güçlere dayayan silahlı terör gruplarının uyguladığı bütün vahşet ve saldırılara rağmen Suriye’nin halkıyla bir bütün olarak her zaman dimdik ayakta kalacağını ifade ettiler.

Vatanın yaşamakta olduğu bu zor günlerde ordu ve güvenlik birimlerinin, silahlı terör gruplarına karşı vatanı ve vatandaşları korumada yüklendikleri misyona büyük bir saygı duyduklarını belirten şehit yakınları direnişin Suriye halkının alışıla geldik bir geleneği olduğunu belirterek bunu bilmeyenlere yeniden ve tekrar tekrar göstermeye hazır olduklarını aktardılar.

Yaşanmakta olan krizin şehitlerin fedakarlıklarıyla zaferle aşılacağına inandıklarını beyan eden şehit yakınları silahlı terör gruplarının katliam ve bozgunculuk faaliyetlerinin Suriye halkının direniş azmini ve ısrarını kıramayacağını dile getirdiler.

Silahlı terör gruplarından döktükleri her damla kanın hesabının sorulacağını haykıran şehit yakınları vatanın bütün değerlerin üstünde bulunduğuna ve gerekirse vatanın bir zerre toprağı uğruna kendilerinin de canlarını feda etmeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Vatanın içişlerine yönelik her türlü dış müdahaleyi kati bir şekilde reddettiklerini söyleyen şehit yakınları Suriyelilerin yaşadıkları sorunları kendi elleriyle ve hiçbir müdahaleye yer vermeden tek başlarına çözecek güce sahip olduklarını kaydettiler.

Şehitlerin canları ve kanları pahasına geleceğin Suriye’sini kurduklarını belirten şehit yakınları; vatanın birliği, bütünlüğü ve geleceği uğruna gözlerini bile kırpmadan canlarını feda eden şehitlerin tarih boyunca bir onur madalyası misali yüreklerde ve zihinlerde yaşatılacaklarını sözlerine eklediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı