GenelIrak Gerçekleri

Neçirvan Barzani’den Seyyid İmam Ali Hamaneye taziye mesajı

Irak Kürt Yönetim Bölgesi başkanı Neçirvan Barzani, dün İslam inkılabı rehberine, general Süleymani’nin şehadetiyle ilgili olarak taziye mesajı gönderdi.

Fars haber ajansına göre, Neçirvan Barzani, mesajında general Süleymani’nin Irak halkının dostu olduğunu zira onun diktatörlükle savaş cephesi ve de terör örgütü IŞİD’e karşı mücadelede Iraklıların yanında yer aldığını belirterek, ‘Irak ve Kürt bölgesi yetkililerin her zaman İslam’ın bu büyük komutanının zahmetlerini hayırla yadettiklerini’ bildirdi.

Irak hükümetinin daveti üzerine Bağdat’a giden general Süleymani cuma sabahı Bağdat havalimanı yakınında ABD’nin kalleş saldırısı sonucu savaş arkadaşları ile beraber şehit olmuştu.

ABD’nin sözkonusu hava saldırısında Irak Haşdi Şabi kurumu başkan yardımcısı da şehit oldu.

ABD’nin sözkonusu cinayeti ardından çok sayıda ülke ve uluslararası teşkilat ve sivil toplum kuruluşlarından sert açıklamalar ve kınamalar gelmeye devam ediyor.

General Süleymani, Batı Asya bölgesinde başta ABD destekli IŞİD terör örgütü olmak üzere terör örgütlerinin yok edilmesinde büyük rolü olan bir komutan olarak tanınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı