FilistinSuriye Düşmanları

Netanyahu roket sirenleri nedeniyle mitingine ara verdi

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Gazze’ye yakın bir bölgede bulunan Aşkelon’daki mitingi sırasında roket sirenlerinin çalması üzerine korumaları tarafından salondan çıkarıldı.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Gazze’ye yakın bir bölgede bulunan Aşkelon’da partisi Likud tarafından düzenlenen mitinge katıldı.

Miting sırasında Gazze‘den atıldığı belirtilen roketler nedeniyle Aşkelon kenti ve çevresinde uyarı sirenleri çalmaya başladı. Bunun üzerine korumaları Netanyahu’yu mitingin yapıldığı salondan çıkardı.

Sirenlerin susmasından kısa süre sonra Netanyahu yeniden salona dönerken, miting kaldığı yerden devam etti.

Netanyahu’dan sert uyarı: Eşyalarınızı toplayın

Saldırıyı gerçekleştirenleri kesin bir dille uyaran Netanyahu, “Daha önce roket atanlar artık aramızda değiller. Şimdi de roket atanlar, eşyalarını toplamaya başlasalar, onlar için iyisi olacak” diye konuştu.

“Bu bana veya Aşkelon’a yapılan bir saldırıdan ibaret değil. Böyle bir şey değil” diye vurgulayan Netanyahu, ” Bu toplumlarımıza tekrar tekrar yapılan saldırılar ve bizim onlara zarar vermeyeceğimizi ve ya onları parçalamayacağımızı düşünüyorlar” diye ekledi.

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze’den İsrail tarafına bir roket atıldığı, atılan roketin ‘Demir Kubbe’ hava savunma sistemi tarafından havada imha edildiği belirtildi.

İsrail Başbakanı Netanyahu, 17 Eylül’de yapılan erken seçimden önce de ülkenin güneyindeki Aşdod kentinde seçim mitingi düzenlemiş ve Gazze’den İsrail tarafına atılan iki roket nedeniyle çalan sirenler sebebiyle mitingini kısa süreliğine yarıda kesmek zorunda kalmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı