GenelSuriye Dostları

Nijerya Hizbullahı lideri’nin oğullarının nasıl vahşice katledildiği açıklandı

Nijerya Hizbullahı lideri’nin oğullarının nasıl vahşice katledildiği açıklandı. Nijerya Hizbullahi Hareketi’nin resmi internet sitesindeki habere göre Nijerya Hizbullahi Hareketi lideri Şeyh İbrahim Zakzaki olayı şu şekilde anlattı:
“Rejim güçleri oğlum Mahmud’u gösteri alanında vurarak şehid etmişlerdir. Ardından sağlam olarak Ahmed, Hamid ve Ali’yi gözaltına almışlar. Basawa askeri kışlasına götürüldüklerini öğrenerek serbest bırakılmalarını istedik fakat vermediler. Oğullarım arabaya alınınca kökeni Igbo yahudilerinden olan Tuğgeneral S.Okuh oğlum Ahmed’e üç el ateş edip aracın içerisine fırlatmış, bunun üzerine Ahmed’in halen ölmediğini görünce ellerini ve ayaklarını kırmışlar. Ali ve Hamid’in engel olmaya çalışması üzerine Ali’yi darp etmeye başlayan rejim güçleri bu esnada bıçakla Hamid’i bıçaklamaya başlamışlar. Ahmed’in şehid olduğunu görünce Ali ve Hamid tüm güçleriyle karşı koymaya çalışsalar da Ali’yi tekrar ayaklarından kurşunlamışlar, daha sonra tekrar Hamid’i bıçaklamışlar. Olaylardan sonra Tuğgeneral S.Okuh çocuklarımın yaşamadığını ve cenazelerini teslim edeceklerini söyledi. Fakar yüce Allah(cc)’ın yardımıyla oğlum Ali halen hayatta ve hastanede tedavi görüyor” Allah rahmet eylesin. Amin.

Bir Yorum

  1. Allah rahmet etsin Nijeryanin tertemiz nur yüzlü Hüseynilerine kiyanlari yüce Rabbim kahruperisan etsin,sehidlerin mekani nurla dolsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı