GenelSuriye Dostları

Nikaragua Ulusal Konseyi Başkanı:Suriyeye uluslar arası platformlarda destek vermeye kararlıyız

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal el-Mikdat dün Nikaragua Ulusal Konseyi Başkanı Rene Nunzez ile bir araya gelerek iki ülke arasındaki güçlü ilişkileri ele aldı.

Suriye’nin köklü tarihine saygısını ifade eden Nunzez, silahlı terör grupları ve destekçilerinin Suriye’ye yönelik saldırılarını kınadı ve Nikaragua’nın Suriye’nin terör grupları ve Kaide’yle mücadelesine tam destek verdiğini bildirdi.

Bakan Yardımcısı el-Mikdat ise, Suriye’nin maruz kaldığı iç ve dış saldırının hedeflerini, bazı batı ve bölge ülkelerinin silahlı terör gruplarını barındırıp en modern iletişim araçları ve öldürücü silahlarla desteklediğini açıkladı.

Mikdat, Nikaragua’nın Suriye halkının küresel saldırıyla mücadelesine verdiği desteği takdir ettiğini bildirdi.

Diğer yandan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Sandinista Ulusal Kurtuluş Cephesinde Uluslar arası İlişkiler Ofisi Başkanı Ulusal Mecliste Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Jacinto Suarez ile görüştü.

Suarez, Suriye’deki gelişmeleri ilgiyle takip ettiklerini, Suriye’nin komploya karşı direnişinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek Suriye’nin Filistin davasına yönelik duruşundan dolayı saldırıya maruz kaldığına işaret etti.

Bu arada el-Mikdat, Türkiye hükümetinin Suriye’ye yönelik saldırıda oynadığı role değinerek binlerce masum Suriyelinin terör grupları tarafından katledilmesinden sorumlu tuttu.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı, bu savaşta Suriye’nin zafere ulaşacağını belirterek dost ülkelerin bu zafere ulaşılması için verdiği desteğin önemine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı