GenelSuriye Dostları

Nikolas Maduro: Suriye yönetimi ve halkının terörle mücadelesini desteklemeye devam edeceğiz

Venezüela Başkanı Nikolas Maduro, ülkesinin Suriye yönetimi ve halkının terörle mücadelesini desteklemeyi sürdürdüğünü yineledi.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi ZahaoRungxian’un görev süresinin sona ermesi münasebetiyle Caracas’ta Başkanlık Sarayında düzenlenen veda töreninde bir konuşma yapan Madurov, Venezüela’nı Suriye’yi hedef alan terörün karşısında durduğunu ifade ederek Suriye halkı ve yönetimine sunulan desteğin süreceğinin altını çizdi.

Suriye’de yaşanmakta olan krizin siyasi yöntemlerle çözüm çabalarının yoğunlaştırılması gereğine dikkat çeken Madurov, devletlerin içişlerine yönelik her türlü müdahalenin gayrı meşru olduğunu ve Suriye’de barış ve huzurun sağlanması gereğini vurguladı.

Venezüella’nın, Suriye’de teröre son verilmesi için birçok Arap devletiyle iletişim kurduğunu ve toplantı düzenlediğini dile getiren Madurov, NATO ve Avrupa Birliğinin, Libya senaryosunun tekrar etmesini engellemek için hala bir şansı olduğunu ibraz etti.

Binlerce Suriyelinin silahlı terör grupları tarafından zor, baskı ve tehditle göç ettirildiğini yansıtan görüntülere işaret eden Madurov, Suriye halkının maruz kaldığı bu felakete son vermek için el birliği ile gerekli bütün çabaların harcanması gereğini yineledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu