GenelSuriye Dostları

Nuri Maliki: Anbar operasyonu karşıtları vatan hainidir

Irak Başbakanı Nuri Maliki, Anbar eyaletinde teröristlere karşı operasyon düzenlenmesine muhalefet edenlerin de millete ve vatana ihanet ettiklerini açıkladı.

Başbakan Maliki, El Anbar eyaletinde Irak ordusunun operasyonları terörün kökünü kurutmak için gerçekleştiğini, kim bu operasyona karşı çıkıyorsa, vatan haini olduğunu vurguladı.

Haftalık konuşmasında bu noktaya temas eden Maliki, Irak’ta bazı siyasi şahsiyetlerin Irak milletini Anbar eyaletinde devam eden askeri operasyona karşı kışkırttığını, bazı medya organlarının da söz konusu şahsiyetlerin görüşüne geniş yer verdiğini, oysa hükümetin şimdiye kadar bir çok askerinin ölümü veya yaralanması ile sonuçlanan bu operasyondan amacı, teröristleri bastırmak ve Irak milletinin güvenliğini ve huzurunu sağlamaktan ibaret olduğunu ifade etti.

Maliki, Iraklı bazı siyasi şahsiyetlerin teröristlerle işbirliği yaptığını, ama buna rağmen güvenlik güçlerinin El Anbar eyaletinde operasyonu sonunda başarı ile sonuçlanacağını ve eyaletin Ramadi ve Felluce gibi çeşitli kentleri IŞİD ve El-kaide gibi terör örgütleri mensuplarından tamamen temizleneceğini vurguladı.

Irak’ta genel seçimlere de temas eden Maliki, Iraklı tüm siyasi gruplardan Arap ülkeleri arasında en iyi seçim olan bu seçimlerin sonuçlarını benimsemelerini istedikleri, yeni hükümeti kurmak için istişarelerin başladığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı