Cinayet ve KatliamlarGenel

Nusra Cephesi, aile ve kasabalarını koruyan 50 kişiyi vahşice katletti

Suriye’deki güvenilir kaynaklar, terörist Nusra Cephesi’nin Suriye’nin (Sünnilerin yoğun olarak yaşadığı) Deyr ez Zor şehrine bağlı “El Musrib” kasabasında masum sivil halka karşı işlediği en son cinayetini dünyaya duyurdu. Bölgeden gelen haberlere göre Nusra Cephesi’ne karşı aile ve kasabalarını korumak için savunma hattı oluşturan, El Musrib kasabası halkından 50 genç, Nusra Cephesinin gece yarısı düzenlediği saldırıyla acımasızca katledilerek şehit oldu.

Suriye devletine karşı vekalet savaşı yürüten terörist gruplar son haftalarda Deyr ez Zor şehrine bağlı El Musrib kasabasına karşı yoğun saldırılarda bulunuyordu. El Musrib kasabası gençleri, aile ve kasabalarını korumak için silahlanarak El Nusra Cephesine karşı direnişe geçti. El Nusra’nın saldırılarını püskürterek ağır kayıplar verdirten El Musrip kasabası gençlerinin bu başarılarından dolayı moral çöküntüsü yaşayan Nusra cephesi tüm yönlerden kasabaya saldırı kararı aldı.

El Musrib kasabası gençleri, aile ve yakınlarını korumak için geçtiğimiz hafta Nusra Cephesiyle giriştikleri çatışmada Nusra Cephesinden çok sayıda silahlı kişiyi etkisiz hale getirerek grubun bazı liderlerini ve bölgelerindeki Nusra Cephesi’nin selefi müftüsünü öldürmeyi başardılar.

Sonuç olarak, bir kasabanın gençleri tarafından sergilenen bu olağanüstü başarı karşısında zaafa uğrayarak küçük düşen Nusra Cephesi, tam teşekküllü bir saldırı kararı alarak kasabada katliama girişti. Katar, Suudi Arabistan tarafından desteklenen terörist örgüt Nusra Cephesi, ağır silahlarla iki gün önce kendisine bağlı silahlı gruplardan bir çoğunu da saflarına katarak gece yarısı kasabaya üç noktadan saldırdı. Gece yarısı gerçekleşen bu vahşi saldırıda evlere tek tek baskın yapılarak bir çok farklı aileden Suriyeli vatandaşı katletti. Güvenilir kaynakların bildirdiğine göre bu acımasız vahşi saldırı sonucu Kasaba halkından 50’nin üzerinde kişi vahşice katledilerek şehit oldu.

Baş kesen, katiller çetesi olarak da bilinen Nusra Cephesi, bu vahşi saldırısında bazı aile fertlerini toplu olarak kurşuna dizdiği, bazılarının da evlerine güçlü dinamitler yerleştirerek evlerini başlarına yıktıkları belirtildi.

** Vatan, aile, namus, can, mal ve ırzlarını korumak için canlarını feda ederek şehadet şerbetini içen bu kahramanlara Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı