Cinayet ve Katliamlar

Öldürme sabotaj ve kaçırma eylemleri sürerken çok sayıda terörist yakalandı

Halep Kentinin 20 km güneyinde düşen Han Toman Bölgesinde cephane sandıklarının ambarlara taşındıkları sırada sandıklardan biri yere düşerek infilak etti.

SANA’ya konuşan askeri bir kaynak; cephane sandığının infilak etmesi sonucunda sandıkları taşıyanlardan dört elemanın şehit düştüklerini belirtti.

Özgür Suriye Ordusundan Teröristler Bayanı Tehdit Edip Evini Çaldılar

Teröristler Dera kırsalında düşen Sanamayn Bölgesinde güvenlik sıfatıyla Meyyada Arif Braza adlı bayan vatandaşın evine girerek bayanı silahla tehdit ettiler.

Kendilerini sözde özgür Suriye ordusundan güvenlik olarak tanıtan teröristler; silah tehdidiyle 24 adet altın bilezik, 21 bin Suudi riyali, 1200 Amerikan doları, 23 bin Suriye lirası ve dört adet cep telefonu cihazını gasp ettiler.

Petrol Boru Hattına Bombalı Sabotaj

Diğer yandan teröristler bugün Deyrezzor İlinde Fırat Petrol Şirketine ait bir boru hattını havaya uçurdu. Petrol Bakanlığında bir kaynak SANA’ya yatığı açıklamada; Kuriye Köyü yakınlarında meydana gelen sabotaj eylemi neticesinde ham petrol taşıyan ve 24 inç çapında olan boru hattından bir miktar petrolün ziyan olduğunu söyledi.

Şirketin derhal boru hattına ham petrol pompalamayı durdurduğunu ifade eden kaynak; alternatif bir boru hattının bulunmasıyla üretimin etkilenmediğini söyledi.

Bu arada terör grupları, petrol ve doğalgaz boru hatlarını bir çok kez farklı bölgelerde hedef almış ve bombalı eylemlerle sabote etmişlerdi.

İdlib İlinde Suikast ve Kaçırma Eylemleri

Teröristler İdlib ilinde ise Posta Müdürlüğü personellerinden Muhammed Sattuf el-Kasım adlı sivil vatandaşa suikast düzenledi.

İdlib ilinden bir kaynak SANA muhabirine yaptığı açıklamada; teröristlerin, Ayn Şiyb köyünden işine gitmekte olan el-Kasım’a köy girişinde pusu kurduklarını ve ona taramalı silahlarla ateş açarak öldürdüklerini söyledi.

Babaya Ateş Açıp Oğlunu Kaçırdılar

Aynı kaynak; silahlı bir başka terör grubunun İdlib Devlet Hastanesinde hastabakıcı olarak çalışan Heysem Yazıcı’nın Camia Semtindeki evini bastıklarını ve ayağına kurşun sıkmaları ardından 18 yaşındaki oğlu Gazel’i meçhul bir yere kaçırdıklarını söyledi.

Belediye Başkanını Kaçırdılar

Ulusal deneyim ve performansları hedef almaları çerçevesinde de teröristler; Halep kırsalında düşen Deyr Hafir Belediyesi başkanı Recep el-Hamis’i kaçırdılar.

SANA muhabiri Halepli bir kaynaktan naklen; iki araba kullanan 3 silahlı 3 teröristin Hamis’in evini bastıklarını ve onu meçhul bir yere götürdüklerini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu