Genel

Onbinlerce Tunuslu Devrimci, Beşşar Esada Destek Vermek Amacıyla, Konferansın Yapıldığı Yere Baskın Yapmaya Çalıştılar

Onbinlerce Tunuslu Devrimci bugün Tunus’ta düzenlenmekte olan sözde Suriye dostları konferansının düzenlendiği yere girmeye çalışarak, Tunus’un kara lekesi olarak nitelendirilen konferansı protesto ettiklerini belirttiler.

Tunus’un ümmetin kalelerine karşı komplonun mekanı olması ve konferansa ev sahipliği yapmasını kınayan Tunuslular; Suriye ve Tunus bayraklarının yanı sıra ellerinde Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın fotoğraflarıyla konferansın düzenlendiği otele girmeye çalıştılar. Ancak polis güçleri onları engelledi.

Protesto ve kınama eylemine katılanlar; “Tunus’ta Ümmetin Düşmanları Konferansına Hayır.. Tunus’ta Suriye Düşmanlarının Konferansına Hayır” sloganları atarak, konferansın ABD ve Siyonist çıkarlara hizmet ettiğini haykırdılar. Katılımcılar Şam’ın İslamlık ve Direniş Mücadelesinin kalesi olduğunu haykırırken devlet, halk ve yönetim olarak Suriye’ye her türlü komployu protesto ettiklerin altını çizdiler.

Tunuslu vatandaşlar; tüm dünyada terörle mücadele edildiği bir zamanda en çirkef terörün neden Suriye’de desteklendiği sorusuna vurgu yaparak bunun tarihte en tuhaf nokta olduğunu ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı