Genel

Ordzhonikidze: Batı medyası gerçekleri çarpıtıyor

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat’ın bugün BM genel sekreteri eski yardımcısı Sergey Ordzhonikidze başkanlığında Suriye’yi ziyaret eden Rusya Federasyonu Sosyal Odası heyeti ile bulunduğu temaslarda Suriye’nin tanık olduğu krize ilaveten iki ülke ve dost halkları arasındaki tarihi ilişkilere odaklanıldı.

Rus heyet başkanı Ordzhonikidze; Suriye’ye ziyaretlerinde siyasi, ekonomik, sosyal ve dini faaliyetlerle temaslarından amacın Rusya halkı ve hükümetinin Suriye’de cereyan eden durumları doğru bir şekilde idrak ettiğini belirtmek olduğunu söyledi. Ordzhonikidze bunun yanında gerçekleri yerinde gözlemleme ve bu gerçekleri Rus kamuoyuna aktarmak olduğunu ifade etti.

Batılı bir çok medya kanalının Suriye’deki durumları ve gerçekleri çarpıtmaya çalıştıklarını belirten Ordzhonikidze; bu kanalların yaşanan durumlara ilişkin objektif, profesyonel ve tarafsız davranmadıklarına dikkat çekti.

Kendi tarafından Bakan Yardımcısı Mikdat; devlet ve halk olarak Rusya’nın dostane tutumlarına Suriye’nin takdirlerini ifade etti.

İki ülke ve halkları arasındaki ilişkilerin tarihi derin köklere dayandığına işaret eden Mikdat; tanık olduğu kriz karşısında Suriye’nin yanında duran Rusya devleti ve halkının bu ilişkilerin metanetini yansıttığını ekledi.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Mikdat; krizin başından beri Suriye’nin tanık olduğu durumlar hakkında Rus heyete bilgi vererek, Suriye’nin Annan planı ve bu planın uygulanmasına bağlılığını yineledi. Görüşmeye Rusya’nın Şam büyükelçisi katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı