GenelSuriye Düşmanları

ÖSO Kusayr yenilgisinin sancısıyla Halep’teki köylerde katliam çağrısında bulundu

ÖSO Halep Askeri Konsey Başkanı Albay Abdulcebbar Akidi, el-Kusayr’da devam eden çatışmaya misilleme olarak Halep’teki Şii köylere saldırılması çağrısında bulundu.

ÖSO Halep Askeri Konsey Başkanı Albay Abdulcebbar Akidi, Lübnan İslami Direnişi Hizbullah ve Suriye Ordusu’nun el-Kusayr’daki ÖSO güçlerine yönelik olarak düzenlediği operasyonlara yanıt olarak Halep’te bulunan Zehra ve Nebl köylerine saldırı düzenlenmesi tehdidinde bulundu.

Albay Akidi, sosyal paylaşım sitesi youtube’de yayınlanan görüntülü konuşmasında “Tevhid Tugayı başta olmak üzere Halep Askeri Konsey olarak, Hizbullah ve şebbihanın Lübnan ve Suriye’deki tüm karargahlarını vuracağız” dedi.

Lübnan hükümetinden ve Lübnan halkından Hizbullah’ı engellemelerini isteyen Albay Akidi, “Halep’teki kahraman devrimcilerden, Halep’teki Şii köyleri olan Zehra ve Nebl köylerini vurmalarını istedik. Bunu, halkımıza yönelik vahşi saldırılara yanıt olarak düzenleyeceğiz” dedi.

Halep’ten bin savaşçının el-Kusayr’daki çatışmalara katılmak için el-Kusayr’a gittiğini belirten Albay Akidi, yakında 10 bin savaşçının daha el-Kusayr’a gideceğini söyledi.

Özgür Suriye Ordusu’nun önde gelen komutanlarından ve sözcüsü Albay Abdulhamid Zekeriya, 20 Mayıs’ta el-Arabiya TV’ye yaptığı açıklamasında, el-Kusayr’ın düşmesi halinde Suriye’deki tüm Şii ve Alevi Müslümanların köylerin haritadan silineceğini tehdidinde bulunmuştu.

Böylelikle Muhaliflerin mezhepçi katiller çetesi oldukları bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu. Savaş meydanında Suriye Ordusundan ağır darbeler alan Yezitler çetesi, tarihte dedelerinin yaptıkları gibi yine Masum halkı katlederek bunun acısını çıkarmaktadırlar. Daha geçtiğimiz günlerde bir Şii köyü olan Nebl köyüne saldıran Nusra cephesi adlı katiller çetesi 30 Masum Şii gencinin başını keserek şehit etmişlerdi. Gözdağı vermek için sivillerin katledilmesi batıl cephenin her zaman baş vurduğu yöntemlerden biri olagelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı