GenelSuriye Düşmanları

ÖSO’nun çoğunluğu hırsızdır

Tunuslu Cihatçı! Ebu Zeyd, Özgür Suriye Ordusu’nun çoğunluğunun hırsız ve haydutlardan oluştuğunu söyledi.

Aylar süren savaştan sonra Tunus’a dönen Tunuslu Cihatçı! Ebu Zeyd, Özgür Suriye Ordusu’nun çoğunluğunun hırsız ve haydutlardan oluştuğunu, hoşlarına giden her şeyi çaldıklarını söyledi.

Tunus televizyonuna konuşan Ebu Zeyd, Katar’dan Özgür Suriye Ordusu’na para ulaştıran aracıların komisyon aldıklarını, bazılarının aldığı silahları sattığını bazılarının ise Irak ya da diğer ülkelere kaçırdıklarını söyledi.

Suriye’de 3500 Tunuslu Cihatçının bulunduğunu belirten Ebu Zeyd hakkında, Tunuslu gençleri Suriye’deki savaşa teşvik etmesinden ötürü soruşturma açıldı.

Tunus’tan Suriye’ye giderek yönetim karşıtı silahlı mücadeleye katılan Tunuslu selefiler, Tunus’u meşgul eden birincil sorunlar arasında yer alıyor.

Tunus’u meşgul eden bu sorun, Tunus Cumhurbaşkanı Munsif Marzuki’yle Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Muaz el-Hatib arasında Doha’da gerçekleşen görüşmede ele alındı.

Afganistan’da savaştıktan sonra 1990lı yıllarda Cezayir’e dönen Cezayirli cihatçıların ülkede yarattığı sorunun Tunus’ta da yaşanmasından endişe ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı