Genel

OSPAAAL’dan Suriye’ye Destek Tablosu

Afrika, Asya ve Latin Amerika Halkları Dayanışma Örgütü OSPAAAL, Suriye ile dayanışmayı pekiştirme, Suriye’nin meşru haklarına saygı duyma ve içişlerine müdahale edilmemesi çağrısında bulundu.

Suriye’nin Havana’daki Büyükelçiliği ile işbirliği içerisinde düzenlenen Suriye ile dayanışma etkinliğinde Suriye ile ilgili bir tablo sunan OSPAAAL örgütü Propaganda Bölümü Başkanı Angel Pino; örgütün, emperyalizm ve Siyonizm öncülüğünde terör saldırılarına maruz kalan Suriye’nin yanında olduğunu beyan etti.

Silahlı terör gruplarının işledikleri katliamlara derhal son verilmesi gerektiğine işaret eden Pino; Suriye’nin emperyalizm hegemonyasına karşı direnişin en önemli unsurlarından biri olduğuna dikkat çekerek emperyalist ABD ve Siyonizm’in Arap hükümetleri ve Avrupalıların desteği ile Suriye halkına karşı terör grupları göndermelerini şiddetle kınadı.

Öte yandan Suriye Heyeti Başkanı Ğassan Haydar Havana’da yaptığı konuşmada Suriye’nin maruz kaldığı komployla ilgili ayrıntılı bir sunum vererek bu süreçte Suriye ile dayanışmasından dolayı Küba hükümeti ve halkına teşekkürlerini sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu