GenelSuriye Dostları

Özgündüz: Suriye’de yaşananlar ABD’nin oyunudur

Caferiliği Araştırma ve Eğitim Derneği (Caferider) Başkanı Selahattin Özgündüz, Suriye’de yaşananların ABD’nin bir oyunu olduğunu söyledi.

Halkalı’daki aşura mateminde konuşan Selahattin Özgündüz, aşure gününü, “Aşura; erdemli, ilkeli, dürüst, şefkatli, mert ve yiğit bir kahramanın, zamanın zalim diktatörü tarafından 6 aylık süt emen çocuğuna kadar, bütün yakınlarıyla acımasızca, susuz olarak şehir edildikleri günün adıdır. Hicretin 61. yılının 10. günün adıdır.” açıklamalarını yapan Özgündüz, Suriye’de yaşanan olayları değerlendir.” şeklinde anlattı.

Suriye’de yaşananlara da değinen Özgündüz, “Oluşturduğu terör örgütleriyle İslam coğrafyasını kan gölüne çeviren ABD emperyalizmi, maiyetindeki Suud ve Katar krallığı aracılığıyla kedinden daha demokrat bir ülkeye demokrasi götürmesi inandırıcılıktan uzaktır. Bu eylemler ve çalışmalar; bölgenin kuzeyinde Hristiyan İsrail, Ermenistan, ortasında Müslüman İsrail, güneybatısında Yahudi İsrail oluşturma çabasıdır. ‘Şii hilal’, ‘Sünni eksen’ safsatasını bu meşum planlarını uygulamak için ortaya atmışlardır. Bu meydanda beklenen, devlet büyüklerinin ve yöneticilerinin Suriye’deki kanı durdurmak için barışçıl çözümler bulmalarıdır. Ayrıca Efendimiz’in torunun mezarının harap edilmesinin önlenmesini beklemekteyiz.” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı