GenelSuriye Düşmanları

Özgür Suriye Ordusu adlı terör örgütü Şam’da düzenlenen bombalı saldırıyı üstlendi

Özgür Suriye Ordusu adlı silahlı terör örgütünün lideri Riyad Esed, Şam’da düzenlenen bombalı saldırının sorumluluğunu üstlenerek, eylemin bir intihar saldırısı olmadığını söyledi.

Sığındığı Türkiye’den Suriye’de silahlı saldırılar düzenleyen Özgür Suriye Ordusu adlı örgütü yöneten Riyad Esed, aralarında Suriye Savunma Bakanının da bulunduğu çok sayıda üst düzey güvenlik yetkilisinin ölümüne sebep olan saldırıyı kendi komutası altındaki silahlı grubun gerçekleştirdiğini açıkladı.

Türkiye’deki karargahından Associeted Press haber ajansına telefonla açıklamada bulunan Riyad Esed, kendi komutası altındaki güçlerin Suriye Ulusal Güvenlik binasındaki bir odaya bomba yerleştirdiklerini ve üst düzey yetkililer toplantıya başlayınca da bombayı patlattıklarını söyledi ve eylemin bir intihar saldırısı olmadığını ifade etti.

Lübnan’dan yayın yapan el-Menar televizyonu da düzenlenen terörist saldırıda 40 kiloluk bir bombanın kullanıldığını ve bombanın uzaktan kumandayla patlatıldığını bildirdi.

Daha önce bazı Arap kanalları, Suriye Savunma Bakanı Davud Raciha’nın korumalarından birinin intihar saldırısında bulunduğunu bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı