GenelSuriye Düşmanları

Özgür Suriye Ordusu Çete lideri Selim İdris’ten İslam alemini mutlu eden itiraf : Kritik durumdayız, bize yardım edin

Sky News Arabiya’nın haberine göre Özgür Suriye Ordusu komutanlarından “Selim İdris” silahlı grupların durumunun çok vahim olduğunu itiraf ederek terörist grupları destekleyen ülkelerden acil yardım çağrısında bulundu.

Selim İdris, bizler kolay olmayan bir savaşla karşı karşıyayız. İlaç ve gıda sıkıntısıyla yüz yüzeyiz. Devletlerden bize yardım etmesini istiyoruz, çünkü kolay bir savaş yapmıyoruz.

Özgür Suriye Ordusunun çete lideri Selim İdris’in bu açıklamaları, İngiltere başbakanı Cameron’un açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ortaya koydu. İngiltere Başbakanı Davit Cameron geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Suriye devletine karşı savaşan silahlı grupların güçlü olduklarını iddia etmişti.

Öte yandan sözde özgür Suriye Ordusu çeteleri, Suriye devlet binalarına, ülkenin alt yapısına ve halka ulaştırılması için yapılan insani yardımlara karşı yürüttüğü bombalı saldırılarını sürüyor. teröristler en son halka ulaştırılmak üzere gönderilen yakıt tankerlerini havaya uçurdu. Sözde Özgür Suriye Ordusu adlı terör örgütü tankerleri nasıl havaya uçurduğuna dair bir video paylaştı.

Öte yandan el Arabiye televizyonu acil koduyla verdiği haberinde Amerika’nın Suriyeli silahlı gruplara yaptığı yardımları arttırma kararı aldığını açıkladı. Bu habere göre Amerika Hazine Bakanlığı Suriyeli silahlı gruplara yardımların arttırılma kararını onayladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı