Cinayet ve KatliamlarGenel

Özgür Suriye Ordusu teröristlerinin açtığı ateş sonucu 5 kişi öldü, 10 kişi de yaralandı

Özgür Suriye Ordusu adlı silahlı gruba mensup militanların Halep’in Eşrefiye ve Şeyh Maksud semtlerinde protesto yürüyüşü yapan Kürtlere ateş açtığı bildirildi.

Kurdpress haber ajansının bildirdiğine göre Cuma günü Halep’in Eşrefiye ve Şeyh Maksud semtlerinde silahlı grupların varlığını protesto etmek için düzenlenen yürüyüşe Özgür Suriye Ordusu adlı silahlı gruba mensup militanların açtığı ateş sonucu 5 kişi öldü, 10 kişi de yaralandı.

Çoğunluğunu Kürtlerin oluşturduğu Eşrefiye ve Şeyh Maksud semtlerindeki gerilimin birkaç gündür devam ettiğini belirten Suriyeli Kürt kaynaklar, silahlı militanların bu semtlerde askeri karargah oluşturup hükümet güçleriyle çatışmalara girmek istediğini; ancak semt sakinlerinin yaşadıkları yerlerin tahrip edilmesini önlemek için buna karşı çıktıklarını söyledi.

Eşrefiye ve Şeyh Maksud semtlerindeki halkın Cuma günü mahallelerinde silahlı grupları istemediklerini ifade etmek için düzenledikleri barışçı gösteriye Özgür Suriye Ordusu militanları tarafından ateş açılması üzerine şiddet olaylarının yaşandığı halkın da militanlara taş ve sopalarla karşılık verdikleri bildirildi.

Kurdpress, haberin yayına hazırlandığı sırada Eşrefiye ve Şeyh Maksud semtlerinde Kürtlerle Özgür Suriye Ordusu militanları arasındaki çatışmaların sürdüğünü ve PYD’nin kendisine bağlı milisleri semt sakinlerine yardım etmek için bölgeye gönderdiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu