GenelSuriye Düşmanları

Özgür Suriye Ordusu ve PKK, Suriye’ye karşı işbirliği yapıyor

Suriye yönetimi karşıtı ülkelerin kurduğu Özgür Suriye Ordusu’nun Beşşar Esad yönetimine karşı PKK ile görüştüğü iddia edildi. The Times’a konuşan ordunun üst düzey komutanı Hacı Abdülkadir el Salih, “Görüşmeler yaptık, fakat PKK kararsız” dedi.

İngiliz The Times gazetesi, Suriye yönetimi karşıtı ülkelerin kurduğu Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO), Beşşar Esad yönetimine karşı başlatılan isyana katılmaları konusunda terör örgütü PKK ile görüştüğünü öne sürdü. ÖSO’nun üst düzey komutanı olduğu belirtilen Hacı Abdülkadir el Salih, “Görüşmeler yaptık, fakat PKK bir karar vermiş değil. Kendi devletleri için ÖSO’dan garanti istiyorlar, böyle bir garanti vermeyeceğiz. Pozisyonları net değil” dedi.

Daily Telegraph da ÖSO’dan üst düzey bir isimin, geçen hafta Washington’a giderek ABD Dışişleri Bakanlığı’nda ABD’nin Suriye Büyükelçisi Robert Ford ve Ulusal Güvenlik Konseyi’nden üst düzey isimlerle bir araya geldiğini yazdı. Gazeteye konuşan Ortadoğulu diplomatik kaynaklara göre Suriye’ye karşı dış müdahale gerçekleşecek, ancak zamanı konusunda netlik sağlanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı