GenelSuriye Dostları

Özgürlükler NATO Silahlarıyla Sağlanamaz

İran Başkanı Mahmut Ahmedinejad, kibirli ülkelerin İslam ülkelerine model oluşturamayacağına, demokrasi ve özgürlüklerin NATO silahları ve batılı ülkelerin müdahaleleriyle sağlanamayacağına vurgu yaptı.

İran Mehr haber ajansı, Ahmedinejad’ın dün İslam İşbirliği Örgütü zirvesinde yaptığı konuşmaya dayanarak, halk düşmanlarının üzerinde hegemonya kuracakları ve yasadışı çıkarlarını koruyacak yeni bir Ortadoğu kurmayı planladıklarını belirterek bu planın istisnasız tüm bölge ülkelerini kapsadığına dikkat çekti.

İslam ülkeleri arasındaki çatışmanın herkese zarar verdiğini söyleyen İran Başkanı, İslam ülkeleri arasındaki anlaşmazlıkları çözecek bir jüri heyeti oluşturulmasını önerdi.

Tüm ülkelerin çatıştığını, birbirlerini yok etmek için para ve silah sunduklarına işaret ederek bu arada düşmanın unutulduğunu ve siyasi aktivistlerin çalışma gündeminden düştüğünü dile getirdi.

Ahmedinejad, kibirli güçler ve Siyonistlerin bazı planlarını uygulamayı başardıklarına dikkat çekerek bazı İslam ülkelerinin yıllarca sürebilecek yıkıcı ırkçı ve mezhepsel bir savaşa sürüklendiğini anlamadan düşmanın tuzağına düşmesinden duyduğu esefi dile getirdi.

NATO’nun bölgeye saldırma ve yeniden işgal etme planlarına karşı uyaran İran Başkanı, bazı İslam ülkelerinin bu noktaya dikkat etmeden bu planlarda rol oynadığının, askeri, mali ve medya imkânlarını birbirine karşı kullandığının altını çizdi.

Ahmedinejad, İslam İşbirliği Örgütünün bir sonraki zirvesinin Tahran’da toplanmasını önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu