GenelSuriye Dostları

Pakistan İslam alimleri, tekfirilere karşı mücadele talep etti

Pakistan’ın Şii ve Sünni Din alimleri, terör saldırılarını kınayarak, tekfiri gruplara karşı ülke genelinde bir mücadele başlatılmasını istediler.
İRİB Urdu servisinin bildirdiğine göre Pakistan Ulema Cemiyeti genel sekreteri Şah Uveys, send eyaleti Fazlur Rahman kolu İslam alimler topluluğu başkanı Mevlana Abdul Kerdim Abid, İslami Tebliğ teşkilatı başkanı Allame Muhammed Avn Nakavi, ve Pakistan Ehli Hadis komitesi başkanı seyyid Eşref Kureyşi din alimlerinin terör edilmelerinin planlı ve sinsi bir komplo olduğunu bildirdiler.
Teröristlerin Şii ve Sünni müslümanlar arasında ihtilaf çıkarmak amacıyla bu gibi terör girişimlerini gerçekleştirdiklerini bildiren Pakistanlı din alimleri, müslümanların kendi birlik ve dayanışmalarıyla İslam düşmanlarının bu komplolarını etkisiz kılmaları gerektiğini bildirdi.
Din alimleri ayrıca Pakistan yönetiminden bu cinayet ve terör olaylarının sorumlularını bir an evvel yakalayarak cezalandırmasını ve ülkede yeni bir Veziristan bölgesinin oluşmasına izin vermemesini istediler.
Teröristler ve tekfiriler son birkaç gün içinde Karaçi şehrinde Pakistan Caferi koalisyon başkanı Abbas Kumeyl’in oğlu allame Ali Kumeyl’de dahil Şii müslümanlardan bazılarını terör ettiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu