GenelSuriye Dostları

Pakistan meclis başkanı: Suriye konusunda İran ve Pakistan ortak tutum içindedirler

Pakistan meclis başkanı Fehmide Mirza, Tahran ve İslamabad’ın Suriye konusunda ortak tutum içinde olduklarını söyledi.

Fehmide Mirme ve İran meclis başkanı Laricani arasında yapılan görüşmede, başta Suriye buhranı olmak üzere Siyonist rejim İsrail’e karşı sergilenin tutum ve daha bir çok konuda ortak tutum izinde olduklarına vurgu yapıldı.

Pakistan meclis başkanı, İran’dan bir heyetin Pakistan’da EKO üyesi meclis başkanları oturumuna gelmelerine de teşekkür ederek, iki ülkenin başta enerji olmak üzere bir çok alanda işbirliklerinin ikili ilişkilerin gelecekte çok daha parlamasına vesile olacağını söyledi.

İran ve Pakistan ilişkilerinin gelişmesinin bölgenin güvenlik ve barışının da güçlenmesine vesile olacağını belirten Pakistan meclis başkanı, İran’ı Pakistan’ın dostu olarak niteledi.

İran meclis başkanı Laricani de, Pakistan’ın EKO oturumuna ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek Pakistan ziyaretinde ikili ilişkilerin geliştirilmesinin de ele alındığını söyledi.

İran meclis başkanı, Pakistan’la tarım alanında da işbirliğinin geliştirilmesi konusunda görüşmelerin yapıldığını ve bu konuda da işbirliğinin gelişeceğine inandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu