Genel

Pakistan’da müslümanların katliamına tepkiler büyüyor

Pakistan’da Müslümanlara yönelik katliamların bu ülkede ve bölgesel ve uluslararası arenalarda geniş tepkilere neden olduğu belirtiliyor.

Press TV’nin haberine göre Pakistan’da Müslümanların katledilmesi bu ülkenin siyasi partileri ve halkın geniş çaplı itirazlarını beraberinde getirdi. Pakistan halkı son günlerde Karaçi ve diğer bazı kentlerde protesto gösterisi düzenleyerek İslamabat yönetiminden bu cinayetlerin faillerini tespit ederek tutuklamasını istedi.

Haberde ayrıca Hindistan’ın Banglore kentinde, İstanbul’da, Basra’da ve Fransa’nın bazı kentlerinde protesto gösterileri düzenlendiği, protestocuların Pakistan’da Müslümanların katliamı kınandığı ve bu cinayetlerin önlenmesi istendiği belirtildi.

Protestocular ayrıca Pakistan güvenlik güçlerini Müslümanların güvenliğini temin edemedikleri için eleştirdi ve Suudi Arabistan rejiminin Pakistan’da radikal terör örgütlerine mali destek vermesini kınadı.

İran’ın Meşhed kentinde ise Afgan talebeler ve seçkin şahsiyetler bir oturum düzenleyerek Pakistan’da Müslümanların katledilmesini kınadı ve bu cinayetlerin siyasi ve uluslararası boyutları olduğunu vurguladı.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü de Pakistan’da yaşanan terör saldırıları ve Müslümanların katliamına gösterdiği tepkide bu tür saldırıları kınadı ve bu fitnenin esas amacı Pakistan’da dini ve etnik anlaşmazlıkları körüklemek olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı