GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Patriotlara güvenip Suriye’ye saldıran İsrail’e 8 günlük savaş hatırlatıldı

İran, İsrail’in Suriye’deki bir bilimsel araştırma merkezine düzenlediği saldırıyı kınayarak saldırının İsrail açısından ağır sonuçlar doğuracağını açıkladı.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsrail’in Suriye’deki bir bilimsel araştırma merkezine düzenlediği saldırıyı kınayarak “bu saldırı teröristlerle siyonist rejimin Suriye konusundaki ortak hedeflerini ortaya koymuştur” dedi.

Birleşmiş Milletlerden Suriye’ye yönelik bu saldırıyla ilgili etkili bir adım atmasını beklediklerini ifade eden İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, “Sürekli olarak Suriye’ye karşı sert tavırlar takınan çevrelerin şimdi İsrail’in bu saldırısı karşısında bölge güvenliğini dikkate alarak açık bir tavır alması ve ciddi bir adım atması gerekmektedir” dedi.

Hüseyin Emir Abdullahiyan, ayrıca İsrail’e uyarıda da bulunarak “Bölgeye yerleştirilen Patriot savunma sistemine güvenip aldanmayın; çünkü bu tür savunma sistemlerinin işlevsizliği 8 günlük savaşta da ispat oldu” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı