Suriye Düşmanları

Pentagon’dan itiraf: İran’ın füze saldırısında 110 asker beyin travması geçirdi

ABD savunma bakanlığı Pentagon, İran’ın geçen ay Irak’taki Amerikan üssü Ayn’el Esed’e düzenlediği füze saldırısında en az 110 ABD askerinin beyin travması geçirdiğini itiraf etti.

Pentagon dün gece yayınladığı bildiride, bir ABD askerinde de İran’ın saldırısından dolayı beyin travması geçirdiğinin tespit edildiğine yer verildi.

Amerikan savunma bakanlığı, İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs gücü komutanı general Süleymani’yi terör saldırısıyla şehit etmesinin ardından İran İslam Cumhuriyeti de, balistik füzelerle ABD üssünü hedef almış ve Amerika o zaman çok az sıyada Amerikan askerinin yaralandığını iddia etmiş ve hatta hiç bir Amerikan askerinin ölmediğini ileri sürmüştü. İran ise saldırıda en az 80 ABD askerinin öldüğünü bildirmişti.

Fakat Amerikan savunma bakanlığı daha sonraki açıklamalarda sürekli beyin travması geçiren Amerikan askerlerinin sayısını her seferde arttırarak gerçekte ölen ve yaralanan Amerikan askerleri hakkında da itirafını dolaylı şekilde açıklamış oldu.

Bu arada uzmanlar Amerika’nın verdiği kayıp konusunda hala sansüre gittiğini ama bağımsız kaynaklar ve uzmanların Amerika’nın iddialarının inandırıcı olmadığı görüşündeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu