Suriye Düşmanları

Pompeo, İran’daki isyanları planlayanları ağırladı

Amerika dışişleri bakanı Mike Pompeo, terörist grupların üyelerinden ve isyanları planlayanlardan bazıları ile bir araya gelerek, İran’a karşı boş iddialarını yine tekrarladı.

Fars Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre Mike Pompeo dün dışişleri bakanlığında düzenlenen görüşmede, iddialarını tekrarlarken bu kez İran İslam cumhuriyetini insan haklarını ihlal etmekle suçladı.

Pompeo son zamanlarda İran’ın bazı kentlerindeki olaylara işaretle, ekonomi sorunlara itirazları, İslam cumhuriyeti nizamın yapısına yönelik saptırmada bulundu.

Amerika dışişleri bakanı Washington’un söz konusu itirazlara destek verdiğini, İran’ı bir kez daha dini özgürlükler açısından endişe veren ülkeler listesine aldıklarını duyurdu.

Pompeo ayrıca isyancılara kendi tabiri ile kötü davranan İranlı yetkililere vize işlemlerini kısıtlayacağını da sözlerine ekledi.

Amerika yönetimi son aylarda İran halkının gıda ve ilaç gereksinimlerin ithalatı için engeller çıkararak yaptırım uyguladığı bir ortamda, Washington’un İran halkının yanında olduğunu iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu