GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Psikolojik savaş ve yaptırım İran karşısında Batı’nın yeni komplosudur

İran kara kuvvetleri komutanı general Ahmet Rıza Purdestan, psikolojik savaş ve yaptırımların batının milletleri sömürmek için uyguladığı yeni komplolar olduğunu vurguladı.

Tahran’da düzenlenen bir törende konuşan general Purdestan, batı onca gelişmiş silahları ile bölge ülkelerine karşı savaşlarda hezimete uğradığını ve bu yüzden şimdi milletleri sömürmek için yumuşak savaş ve ekonomik tehditlere yöneldiğini kaydetti.

Amerika’nın Afganistan ve Irak’ı işgal etmesine değinen general Purdestan, Amerika’nın bir sonraki amacı İran olduğunu, ancak Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in basireti ve tedbirli tutumu ve yine İran milletinin vahdet ve birliği bu planı engellediğini vurguladı.

Purdestan, Amerika İran milletini kendi vatanını savunmakta ve düşmana en ezici şekilde karşılık vermekte kararlı görünce bu kez Suriye’de kriz yaratmaya ve bu ülkeyi işgal etmeye yöneldiğini kaydetti.

Küresel istikbarın İslam ülkelerinde tüm planları yenilgiye uğramaya mahkum olduğunu belirten general Purdestan, yeni küresel düzen, İslam ekseninde şekillenmekte olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı