GenelSuriye Dostları

Radara yakalanmayan ABD uçakları İran radarlarından kaçamıyor

İran Devrim Muhafızları Hatem’ül Enbiya(a.s) Hava Savunma Karargahı Komutanı, radara yakalanmayan Amerikan uçaklarının İran radarlarından kaçamadıklarını bildirdi.

İran Devrim Muhafızları Hatem’ül Enbiya(a.s) Hava Savunma Karargahı Komutanı tuğgeneral Emir Ali Hacızade, Devrim Muhafızları ordusunun çok güçlü, modern ve gelişmiş radar teknolojisi elde ettiğini bildirerek, Fars Körfezi ve Irak üzerinde şu anda faaliyet gösteren Amerikanın radara yakalanmayan F-22 uçaklarının rahatlıkla İran tarafından takip edildiklerini bildirdi.

Hacızade ayrıca bundan iki ay önce İran’ın merkezinde Natanz bölgesinde keşfedilerek imha edilen siyonist İsrail rejimine ait Hermes insansız casusluk İHA uçağının tesbit edilerek vurulmasının Devrim muhafızları ordusunun bu alandaki üstün kabiliyet ve gücünü gösterdiğini söyledi.

İran Devrim Muhafızları Hatem’ül Enbiya(a.s) Hava Savunma Karargahı Komutanı tuğgeneral Emir Ali Hacizade Amerika RQ 170 uçağının İran tarafından salim ele geçirilmesinin de İran İslam Cumhuriyetinin B2 ve F35 gibi her türlü radara yakalanmayan uçağı da tesbit ederek düşürebileceğini gösterdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu