GenelSuriye Dostları

Rafah kapısı’nda “Sekiz Gün.. Gazze Ateş Altında” fotoğraf sergisi açıldı

Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, dün akşam (2 Aralık Pazar) Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah Sınır Kapısı Konuk Salonu’nda “Sekiz Gün.. Gazze Ateş Altında” isimli fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

Açılış törenine Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, İçişleri Bakanı Fethi Hammad, Ulusal Güvenlik Güçleri Komutanı General Cemal El-Cerrah, İçişleri Bakanlığı Genel Murakıbı Sami Nevfel ve diğer bazı üst düzey yetkililerin katıldığı bildirildi.

Rafah Sınır Kapısı’nın Gazze halkının çektiği sıkıntıların ve Gazzeli çocukların zaferinin tanığı olduğunu ifade eden Bahr, “Siccil Taşı Savaşı”nda Filistin direnişinin Siyonist işgalciye unutamayacağı bir ders verdiğini bildirdi.

İnsan hakları örgütlerini, hukuk müesseselerini ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nı savaş suçlusu Siyonist işgal liderleri aleyhine Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde dava açmaya davet eden Bahr, Filistin halkına destek için Gazze’ye gelen heyetlere de teşekkür etti.

Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad ise konuşmasında Filistin Hükümeti’ne Siyonist işgal güçlerinin ihlallerini ortaya koyan ve devamlı açık kalacak bir sergi açılmasını önereceklerini bildirdi.

Hammad, Rafah Sınır Kapısı’nda 10 dönümlük bir arazi üzerine gelecek hafta kurulması planlanan sergide Gazze Şeridi’ne düzenlenen tüm saldırılarla ilgili fotoğrafların sergileneceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı