GenelSuriye Dostları

Rafsancani: Irak’ta dış güçlerin fitnelerine izin verilmemeli

İslam Nizamının Maslahatlarını Teşhis Kurulu başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani, Irak’ta şii ve Sünni vahdeti ile partiler, etnikler ve mezhepler arasında işbirliğiyle, dış güçlerin Irak aleyhinde fitnelerini önlemeleri gereğine vurgu yaptı.

Rafsancani, Tahran’da Irak Yüksek İslami Meclisi genel sekreteri Ammar Hekim’i kabulünde yaptığı açıklamada, Irak’ta yaşanan gelişmelerden dolayı duyduğu kaygıyı dile getirirken, düşmanların, İran, Irak ve diğer ülkelerde İslam’ın yayılmasından hoşnut olmadıklarını ve bunun için başta Irak olmak üzere sözkonusu ülkelerin kendi içlerinde mevcut ihtilafları kendi şom emelleri için kullandıklarını söyledi.

İran’ın her zaman Irak’ın toprak bütünlüğü ve hakimiyetine destek verdiğini belirten Rafsancani, dış güçlerin Müslüman ülkelerin içişlerine karışmalarına izin verilmemesi için sözkonusu ülkelerin kendi içlerinde vahdetin gerçekleşmesi gereğine vurgu yaptı.

Ammar Hekim de, Irak ve bölgede yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verirken, İran’ın Irak konusundaki kararlı ve tutarlı tutumunu takdir etti ve “İran halkı ve devleti her zaman Irak’ın yar ve yardımcısı olmuştur” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı