GenelSuriye Dostları

Rahimpur: Terörizmle mücadele çifte standart siyasetlerle bir sonuç vermez

İslami İran dışişleri bakanının Asya ve Okyanusya yardımcısı İbrahim Rahimpur, terörizmle mücadelenin çifte standartlarla bir sonuç vermeyeceğini bildirdi.

İRNA ajansının bildirdiğine göre, Rahimpur, dün Hindistan’ın Racistan eyaletinde düzenlenen terörizmle mücadele oturumunda yaptığı konuşmada, ”bir taraftan terörist grupları kınayacaksınız diğer taraftan da onlara mali, lojistik ve istihbarat desteği vereceksiniz, bu şekilde terörle mücadeleden bir sonuç alınamaz” dedi.

Rahimpur, terörizmin toplu bir kaybetme olduğunu ve terörizm üzerinde yatırım yapan her hangi bir ülkenin onunla mücadele için de yüzlerce kat bedel ödemesi gerektiğini söyledi.

İran dışişleri bakanı yardımcısı, maalesef bazı ülkelerin kendi zaaflarını ve de siyasi, iktisadi ve istihbarat alanındaki yenilgilerini teröristler yetiştirmek suretiyle telafi etmeye çalıştıklarını ama onların, sözkonusu teröristlerin güçlendikleri anda kendi sahiplerine de saldıracaklarından gafil olduklarını söyledi.

Rahimpur, açıklamasında ayrıca, geçmişte Taliban ve IŞİD gibi krizlerin sadece komşu ülkeler için tehlikeli olduğunun tasavvur edildiğini ancak bugün bunların herkes için tehlikeli olduğunun artık açıkca görüldüğünü belirterek; Cakarta, Paris, Peşaver ve Burkinafaso’daki terör saldırılarının bunun en bariz örneği olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı