Genel

Ramallah, El-Halil ve Nablus’ta Çıkan Çatışmalarda Onlarca Kişi Yaralandı

Filistin halkını sindirmek için her yola başvuran işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında bugün sabah Batı Yaka’nın birçok noktasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Batı Yaka’nın Ramallah şehrinin kuzey doğusuna düşen Silvad beldesinde işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çıkan çatışmada, işgal güçlerinin kendilerine taş atan öğrencilere yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba attığı ifade edildi.

Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde çıkan çatışmalarda ise işgal askerlerinin göz yaşartıcı bomba, dipçik, sopa ve plastik mermilerle saldırması soncu az 20 kişinin yaralandığını belirten kaynaklar, dün gece başlayan çatışmaların sabaha kadar devam ettiğini, çatışmaların ardından işgal güçlerinin bugün sabah üç Filistinli genci gözaltına aldığını kaydetti.

Diğer taraftan bugün işgal güçleri himayesinde Nablus şehrindeki “Yusuf’un Makamı” olarak adlandırılan bölgeyi ziyaret edip telmudi ayinler yapmak isteyen bir grup Siyonist gaspçıya engel olmak isteyen Filistinli gençlerle işgal askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. İşgal askerlerine taş atan Filistinli gençlerin üzerine yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba atan işgal askerleri daha sonra gaspçıların bölgeden ayrılmasıyla geri çekildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu