Genel

Ramazan ayı boyunca Tahrir meydanında eylemlerin süreceği ilan edildi

Kahire’de ki Tahrir meydanında eylemlerini sürdüren göstericiler süresiz eylemlerini Mübarek Ramazan ayı boyunca sürdürme kararlarını ilan ettiler.

Mısırlı Yedinci Gün Gazetesi elektronik sitesinde yayınladığı haberde; göstericilerin Tahrir meydanının bütün girişlerini; demir, dikenli teller ve kum torbalarından kurdukları barikatlarla kapatmayı sürdürdükleri ifade edildi.

Öte yandan bugün bir beyan yayınlayan 30 Haziran Koordinasyonu, dün 30 milyon Mısırlının sokaklara dökülerek başkanlık seçimleri sisteminde değişiklik yapılmasını talep etmesine karşı Müslüman Kardeşler cemaati ve müttefiklerinin Mısır halkının iradesine karşı çıkarak dış güçlerden müdahale talep ettiklerini dile getirdi.

Ayrıca dün 51 kişinin yaşamını yitirmesi ve yüzlerce kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara işaret eden 30 Haziran Koordinasyonu; olayların kimi dini cemaatlerin liderlerinin açık provokasyonu ile başladığının altını çizdi.

Provokasyonun iktidar ile muhalefet arasında silahlı bir çatışma olduğunu yansıtarak dış müdahaleyi kolaylaştırmayı amaçladığına dikkat çekilen beyanda; ayrıca Müslüman Kardeşler cemaatinin iktidarda gasp ettikleri mevkileri koruma çabasında ve pazarlığında olduğu ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı