GenelSuriye Dostları

Ramazan el-Buti: Suriye’de din çatısı altında nifak yapılıyor

İslam dünyasının önde gelen büyük allamelerinden Dr Muhammed Sait Ramazan el-Buti; bir kısım iddiacıların yüce Allah’ın sözlerinden ve peygamberinin öğretilerinden sapmaları eleştirerek bu iddiacıların kendi çıkarları ve siyasi hedefler uğruna hak yolundan çıktıklarını, görüşlerine aykırı olanları da kafir olarak ilan ettiklerini söyledi.

Şam’daki Büyük Emeviler Camiinde bugün okuduğu Cuma hutbesinde Müslüman ümmetinin bu süreç içinde illete düştüklerini ifade ederek, günümüzde İslam ile hiç bir ilgisi olmayan, hak yolunu bilmeyen, yüce Allah’ın sözleri ve Hz peygamberin öğretilerinden tamamen sapan kişilerin din çatısı altında inanların beyinlerini yıkadıklarını, gerçekleri kendilerinin dünyevi çıkarları ve hedefleri doğrultusunda saptırdıklarını ifade etti.

Dr Buti; bir kısım iddiacıların dini kötü hedeflerine istismar ettiklerine işaret ederek, kasıtlı yada kasıtsız bir şekilde tüm Müslümanları ve Müslümanlığı tehlikeye maruz bıraktıklarına dikkat çekti.

Bu insanların yabancı ajandalara hizmet ettiklerini ve dini politikleştirdiklerini ifade eden Buti; bunun yüce Allah ve peygamberinin yanında günah teşkil ettiğini söyledi.

Müslümanların önde gelen Allamelerinden Dr Buti; bir kısım insanların din çatısı altında nifak, sahtekarlık ve fesat yaptıklarını, bu günahlarla tüm Müslümanları karaladıkları gibi Müslüman olmayanların da olumsuz tepkilerine neden olduklarını belirterek, gerçek Müslümanlar ve inanç sahiplerinin bu gibi iddiacılara inanmamaları gereğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı