Genel

Refik Hariri’nin danışmanının açıklamaları Lübnan’ı karıştırdı

Bir suikast saldırısına kurban giden Lübnan’ın eski başbakanlarından Refik Hariri’nin danışmanının Lübnan direnişinin silahını koruması gerektiği yönündeki açıklaması, batı yanlısı el-Mustakbel kanadını küplere bindirdi.

Lübnan’ın eski başbakanlarından Refik Hariri’nin danışmanı Mustafa Nasır’ın Lübnan Hizbullah hareketinin silahının korunması gerektiği ve kendisinin Hizbullah hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrullah ile yakın ilişki içinde olduğunu açıklaması batı yanlısı Laik el-Mustakbel grubunun sert tavır ortaya koymasına ve Mustafa Nasır’ın casus olduğunu ilan etmesine neden oldu.

El-Mustakbel partisi milletvekillerinden Ahmet Fitfet, her hangi bir kanıt ve belge ortaya koymaksızın, Mustafa Nasır’ın casus olduğunu ve refik hariri’nin danışmanları içine girme görevini üstlendiğini iddia etti.

Mustafa nasır, Refik Hariri’nin Lübnan Hizbullahı hareketi özellikle bu hareketin lideri seyyid Hasan Nasrullah ile çok yakın ve samimi ilişki içinde olduğunu ve Hariri’nin direnişin silahının korunması gerektiğini savunduğunu belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu