GenelSuriye Dostları

Rıza Nakdi:Batının teröre sağladıkları yardım meyvesini vermedi

İranlı Tuğgeneral Muhammed Rıza Nakdi; ABD, Batı ve bölgedeki gerici devletlerin Suriye’deki silahlı terör gruplarına sağladıkları silah ve finans yardımının meyve vermediğini ve bu yardımların yakın bir gelecekte Siyonist oluşum aleyhine kullanılacağını beyan etti.

Düşmanın Lübnan, Gazze ve Mısır’da ulusal direniş karşısında süren hezimetinden ders alması gerektiğine işaret eden Tuğgeneral Nakdi; direnişi kırmak için silahlı terör gruplarına silah yollamanın direniş cephesinin zaferinden başka bir sonuç getirmeyeceğinin anlaşılmış olduğunu umut ettiğini söyledi.

Diğer taraftan Devrim Güçleri Komutanı Yardımcısı Tuğgeneral Murtaza Meryan; bütün düşman güçlerinin binlerce kilometrelik mesafeye kadar savaşma gücüne sahip İran füzelerinin menzilinde bulunduğunu beyan etti.

İran’ın düşmanlardan gelen tehdide karşı koyacak güce ve iradeye sahip olduğunu ifade eden Meryan; İran’ın karadan binlerce kilometre denizden de binlerce mil mesafede bulunan bütün düşmanlarına karşı savaşabilecek yeterli bir öz güce sahip olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı