GenelSuriye Dostları

Rıza Rahimi: Suriye halkı, düşman komploları karşısında sağlam duracaktır!

Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Muhammedrıza Rahimi dün akşam, Suriye Başbakan Vekili Ömer Galavanci ve yanında bulunan heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, Suriye’de meydana gelen terör patlamaları ve bu ülke yetkilileriden bir grubun hayatını kaybetmeleri nedeniyle başsağlığı dileklerinde bulunmanın ardından “Suriye, İlahi Peygamberlerden birçoğunun ortaya çıktığı bir mekandır. Buna göre kuşkusuz Cenab Allah kendi lütuf ve merhametlerini Suriye halkına indirecek ve bu halkı düşmanlarına galip kılacaktır” dedi.

Rahimi daha sonra Suriye’yi istila düzeni karşısında Direniş ekseni olarak tanımlayıp “Bütün süper güçlerin Suriye halkına darbe indirebilmek için birleştikleri şu şartlarda İran halkının Suriye halkına yönelik tavrı değimez ve İran daima Suriyeli kardeşlerinin yanında yer alacaktır” diye vurguladı.

Suriye Başbakan Vekili Ömer Galavanci de bu görüşmede yaptığı konuşmada ülkesinin mevcut şartlarda zorbacı güçlerin ağır bir komplolarına maruz kaldığını belirterek “Ama Suriye liderlerinin dirayetleri ve akıllıca tutumları sayesinde bu ülke halkı birlik, bütünlük ve dayanışmasını koruyarak şüphesiz mevcut krizi aşabilecektir” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı