FilistinGenelSuriye Dostları

Ruhani: Dünya siyonist İsrail’in cinayetine seyirci kalmayacak

İslami İran cumhurbaşkanı, siyonist İsrail rejiminin, dünyanın onun insanlık dışı girişimleri ve cinayetleri karşısında sessiz ve seyirci kalacağını düşünmemesi gerektiğini bildirdi.
Cumhurbaşkanlık enformasyon merkezinin bildirdiğine göre İslami İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Endonezya cumhurbaşkanı Susilo bambang Yudhoyono ile gerçekleştirdiği bir telefon görüşmesinde, Gazze’nin içinde bulunduğu şartları çok kritik niteleyerek, Gazze’deki cinayetlerin sonlandırılması amacıyla İslam ülkelerinin ve bağlantısızlar hareketi üyelerinin acil girişimlerde bulunmaları gerektiğini bildirdi.
Filistin’de özellikle kadın ve çocukları yönelik büyük insani bir cinayet ve facianın uygulanmakta olduğunu bildiren Hasan Ruhani, Filistin halkının çok zor şartlar altında bulundukları bu ortamda tüm İslam ülkelerinin kendi bütün imkanlarını kullanarak bu faciayı sonlandırmaları gerektiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Filistin meselesinin her zaman İslam alemi için bir dayanışma ve birlik unsuru olduğunu ve Endonezya’nın da uzun yıllardan beri Filistin halkının haklarını savunan İslam ülkelerinden olduğunu bildirdi.
Endonezya cumhurbaşkanı Susilo bambang Yudhoyono da Gazze’nin mevcut durumundan kaygısını dile getirerek, tüm ülkelerin desteği ile acil bir şeylerin yapılması ve Gazze krizinin sonlandırılması gerektiğini bildirdi.
Endonezya cumhurbaşkanı Susilo bambang Yudhoyono ayrıca Endonezya’nın, Bağlantısızlar hareketi başkanı olarak İran İslam Cumhuriyetinin bu konudaki her türlü girişimine destek vereceğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu