Suriye Dostları

Ruhani: Kargaşalar organize ve düşmanların planıydı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yakıt fiyatlarına getirilen düzenlemenin uygulanmasından hemen sonra çıkan olaylara işaret ederek, isyancıların silahlı ve organize bir şekilde ABD, siyonistler ve bölgede gerici rejimlerin İran milletine karşı hazırladıkları planın uygulayıcıları olduğunu belirtti.

Çarşamba günü kabinenin oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Ruhani İran halkının tarihî bir sınavdan daha başı dik çıktığını belirterek şöyle dedi: İran İslam Cumhuriyeti’ne darbe indirmek isteyen ve son iki yılda yeni yaptırımlar ve azami baskı ile İran halkını nizamla karşı karşıya getirmek isteyenler, İran milletinin uyanık olması yüzünden bir kez daha hüsrana uğradılar.

İran milletini ve İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin destek beyanatını takdir eden Ruhani, Ayetullah Hamanei’nin hikmetli beyanatı ile İran halkının doğru yolu ve gerçekleri gösterdiğini vurguladı.

Son gelişmelerin İran halkı için büyük bir zafer olduğunu vurgulayan Ruhani, İran kentlerinde halkın kendiliğinden yürüyüş düzenleyerek nizamı desteklemesinin de bir kez daha bu milletin gücünü, uyanık olduğunu, vahdet ve dayanışmasını tüm dünyaya gösterdiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ruhani ayrıca, ülkede huzuru sağlamaya çalışan bazı güvenlik güçlerinin de şehit düştüğünü veya yaralandığını, hükümet olarak bu insanların azameti karşısında eğildiklerini ve hepsini saygı ile andıklarını belirterek, milli güvenliği ihlal edenlere karşı kesin bir şekilde karşı koyacaklarını vurguladı.

İran’da yakıt fiyatlarını düzenleme kararı geçen Cuma günü yürürlüğe girdikten sonra bazı eşkıya ve serseri zümre halkın barışçıl itiraz hareketini saptırmaya çalıştılar.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei Pazar günü bir açıklama yaparak, bazı vatandaşların bu karardan kaygı duyabileceklerini veya rahatsız olabileceklerini, ancak tahrip etmek ve ateşe vermek halkın işi değil, eşkıyanın işi olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu