Suriye Dostları

Ruhani: Şehit Fahrizade suikastına uygun zamanda yanıt vereceğiz

Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında konuşan İran Cumhurbaşkanı Ruhani, nükleer fizikçi Mohsin Fahrizade suikastına değinerek, “Ülke yetkilileri bu cinayet yanııt verecektir ve halkımız Siyonist komplolarının tuzağına düşmeyecek” dedi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün Tahran’da düzenlenen ve kendisinin başkanlık ettiği Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, nükleer fizikçi ve Savunma Bakanlığı Bilimsel Araştırma Kurumu Başkanı Mohsin Fahrizade suikastına değinerek, “Ülke yetkilileri bu cinayet yanıt verecektir ve halkımız Siyonist komplolarının tuzağına düşmeyecek; çünkü biz onların ellerini çoktan okuduk ve onlar art niyetli hedeflerine ulaşamayacaklar” dedi.

Ruhani, “Bu terör eylemi, düşmanların streslerinin azalacağı ve küresel koşulların değişeceğini hissettikleri endişeli haftalar geçirdiğini gösteriyor. Bu birkaç hafta onlar için hem bölgede güvensiz bir durum yaratmak hem de dünyanın dikkatini işgal altındaki topraklarda yarattıkları terör eylermlerinden saptırmak üzere çok önemlidir” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu