GenelSuriye Dostları

Ruhani: terörizm ile ortak mücadelenin hedefi, Suriye’ye güvenliği kazandırmaktır

İran İslam cumhuriyeti cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran, Rusya ve Türkiye’nin ortak hedefinin, terörizm ile kesin mücadele ve Suriye’ye tekrar istikrar ve güvenliğin sağlanması olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani dün Soçi Üçlü zirve toplantısı ardından muhabirlere yaptığı açıklamada, oturumu olumlu karşılarken, ” Söz konusu oturumda İdlib gibi geri kalan bölgelerde terörizm ile mücadele zaruretine vurgu yapılırken her 3 ülke İdlib’in Suriye topraklarının bir parçası olduğunu ve hangi isim ve başlıkla olsun teröristlerin çirkef varlığından temizlenmesi gerektiğinde görüş birliğindeler” dedi.
Suriye krizi çözüm yolunun askeri değil siyasi olduğunu vurgulayan cumhurbaşkanı, “İran, Rusya ve Türkiye’nin Suriye’de tam güvenliğin sağlanması ve bu ülkenin yasal yönetimi ile işbirliğini yaymaya istekli olduklarını” söyledi.
Suriye konusu günü birlik Soçi oturumu, İran, Türkiye ve Rusya cumhurbaşkanlarının katılımı ile ve bölgede terörizm ile ortak mücadele ve huzurun sağlanması, mültecilerin geri dönmesi ve Suriye’de siyasi istikrarın sağlanması ekseninde gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu