Suriye Dostları

Ruhani: Tıbbi teçhizatta kendine yeterli hale gelmek halkın ulusal iradesinin göstergesidir

İran İslam Cumhuriyeti cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Korona ile mücadelede tıbbi teçhizatın temini ve aynı zamanda maske, dezenfektan ve vantilatör gibi bir çok ürünün ihracatı için ortamın hazırlanmasının , İran halkının ulusal iradesinin göstergesi olduğunu belirtti.

Hasan Ruhani dün akşam ülkede bilgi tabanlı firmalar ve teknopark müdürleri ile görüş teatisinde bulunduğu videokonferansta Korona hastalığı konusunda tedavi ve koruma alanlarında ülkedeki ihtiyaçların büyük bölümünün giderilmesinin ülkede kendine yeterli hale gelmek ve bilim tabanlı ekonomi için kabiliyet ve bilimsel gücün göstergesi olduğunu söyledi.
Ruhani ayrıca tüm dünyanın Korona aşısını bulmak için rekabete girdiğine işaretle, İranlı genç araştırmacıların da bu virüsün aşısı için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.
Bilim ve teknoloji işlerden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı Sorena Sattari de hiçbir ülkeden vantilatör satın alma imkanı bulunmadığına işaretle ülke içinde vantilatör üretmekte teçhizatın temin edilmesinde hiçbir sorun olmadığını, bu alanda ihracat için olanakların da olduğunu söyledi.
Sattari ayrıca ilk kez Korona Teşhis Kitlerinin ihraç edileceğine de işaretle, İslam Cumhuriyetinin Korona ile mücadele teçhizatının bir çoğunun yapımında kendine yeterli hale geldiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu