Genel

Rus savaş gemisinin Suriye’nin Tartus limanına yol aldığı yalanlandı

Karadeniz’deki Rus donanmasından bir kaynak; bir kısım medya araçlarının Rus savaş gemisi Nikolai Filchenkov’un üzerindeki donanma birliği ile birlikte Tartus’taki Rusya Savunma Bakanlığına ait kurumları korumak için Suriye’nin Tartus Limanına yol aldığı konusundaki iddiaları yalanladı.

Rusya Bugün Kanalının Web Sitesi söz konusu Rus geminin fiilen Kırım’daki Sivastopol Limanında demir atmış olduğunu ve yüklü olmadığını ifade etti.

Rus subaylardan bir subay Nikolai Filchenkov’un bu ayın 8’inde Sivastopol Deniz Limanında demir atmış olduğunu ifade ederek, donanmadaki diğer herhangi bir savaş gemisi gibi her daim harekete hazır olduğunu belirtti.

Fakat geminin üzerinde hiç bir deniz piyadesinin bulunmadığını ve gemi mürettebatının normal faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Rus komutan; Suriye’ye yönelme konusunda hiç bir komut yada emir almadıklarını söyledi.

Bu arada bir kısım medya kanalları Amerikalı kaynaklardan nakle; ABD askeri istihbaratın Suriye’ye yönelen Rus bir askeri geminin hareketini gözlemlediğini ifade etmişlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı