GenelSuriye Düşmanları

Rusya: Amerika teröristlere sığınak sağlıyor

Rusya dışişleri bakanlığı sözcüsü Amerika’nın Suriye’yi işgal ederek bu ülkede krizin siyasi diyalog ile çözülmesini engellediğine işaretle, “teröristlerin Amerika işgalindeki bölgelere sığındıklarını” duyurdu.

İRNA’nın bildirdiğine göre Maria Zaharova dün yaptığı açıklamada, Amerika güçlerinin IŞİD’ın de aralarında olan teröristlere kuzey Suriye’de ve özellikle de Tenf Amerika üssü yakınlarında sığınak sağlamasının herkes tarafından bilindiğine işaretle, Amerika güçlerinin kimsenin bölgeye girişine izin vermediğini söyledi.
Zaharova Moskova, Tahran ve Ankara’nın Suriye krizinin Astana görüşmeleri kapsamında çözme çalışmalarına işaretle, Suriyeli taraflar arasında önemli adımın, anayasa komitesinin kurulması olduğunu, garantör ülkeler olan İran, Rusya ve Türkiye dışişleri bakanları ve BM Suriye özel temsilcisi Staffan de Mistura ile birlikte bu konuda anlaştıklarını belirtti.
Rusya dışişleri bakanlığı sözcüsü ayrıca anayasa komitesinin kurulma kararının Soçi’de Suriye milli kongresi oturumunda alındığına işaretle, 2019’un başlarında BMGK 2254 sayılı kararı uyarınca anayasa reform çalışmalarının başlaması için ortamın hazırlanmasını umut etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı