Genel

Rusya, Suriye’de kimyasal saldırının araştırılmasını istedi

Rusya dışişleri bakanı yardımcısı Genadi Gatilov, Suriye’de düzenlenen kimyasal saldırının BM güvenlik konseyi daimi üyelerinin uzmanları tarafından araştırılmasını istedi.

Gatilov, Moskova yönetiminin Suriye’de kimyasal silah kullanıldığına yönelik haberlerin gerçek olup olmadığını araştırmak için başta rusya ve çin olmak üzere BM güvenlik konseyi daimi üyeleri uzmanlarının araştırmaya katılmalarının zaruri olduğuna inandığını belirtti.

Suriye karşıtı çevreler, silahlı teröristlerin Suriye halkına karşı kimyasal silah kullanma girişimini Şam yönetiminin üzerine yıkmaya çalışırken, Şam yönetiminin hemen tepki vermesi ve olayın uluslararası düzeyde araştırılmasını istemesi, muhaliflerin komplosunu etkisiz hale getirdi.

Suriye’de başta Amerika, ingiltere, Türkiye ve bölgede bazı Arap rejimlerin silahlı teröristleri her türlü hafif ve ağır silahlarla donatması ve bu silahların arasında kimyasal silah bulunma ihtimali yüzünden Halep’te düzenlenen kimyasal saldırının büyük bir ihtimalle teröristlerin işi olduğu belirtiliyor. Söz konusu saldırı geçen Salı günü gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı