Genel

Rusya, Suriye’ye S-300 PMU-2 füze sistemlerini satmayacağını açıkladı

Rusya, Suriye’ye S-300 PMU-2 füze sistemleri satışını sürpriz bir şekilde durdurdu. Kontratın askıya alındığı haberi, Türk uçağının vurulmasından hemen sonraya denk geldi.

Vedomosti gazetesinin haberine göre bir yıl içinde Suriye’ye 105 milyon dolar tutarında S-300 PMU-2 hava savunma füze sistemlerinin satışının gerçekleştirilmesi gerekiyordu. Ancak önceki gün “yukarıdan gelen bir emirle” Suriye ile tüm S-300 anlaşmaları askıya alındı.

Rus basınının bir bölümünde karar “Moskova sonunda Suriye konusunda Batı’ya ilk tavizi verdi” diye yorumlanırken, bazı Rus sitelerinde NATO’nun itidalli tepkisine Rusya’nın bir jestle karşılık verdiği öne sürüldü.

2 Yorum

  1. RUSYA PUTİNİN SALANTIDA OLDUĞU TAM ŞU SIRALARDA VAHİM HATALAR MANZUMESİNE DEVAM EDRSE PARÇALANMIŞLIĞIN UE BÖLÜNMÜŞLÜĞÜNE GİRER VEDE BİTER DÜNYADA SESİ SOLUĞU ÇIKMAYAN BİR YERİN ALTINA KAÇAN SIÇAna döndürülür çi,n gerçektten kuvvetli ancak amerika gibi şeytani zekaya sahip değil olması için amerikalı doğmuş olmayıoydı ABD DÜNYADAN GİZLEDİĞİ EN AZ MİLYONLARCA YÜKSAEK TEKNOLOJİ İLE ÇAĞ AÇIP KAPATMA DEVRİ,Nİ BAŞLATABİLİR. MECBUR KALIRSA TABİİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı