Genel

Rusya: Teröristler İdlib’in huzur bulmasını istemiyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova İdlib’te bulunan teröristlerin silahlardan arındırılmış bölge içinde ihlal ve provokasyonlarını günü birlik olarak sürdürdüklerini belirtti.

Haftalık basın toplantısında Zaharova; Soçi’de garantör ülkeler Rusya, İran ve Türkiye arasında İdlib konusunda sağlanan anlaşma kapsamında silahlardan arındırılmış bölgenin hayata geçirilmesinde ciddi başarılar kaydedildiğini söyledi. Zaharova fakat şu ana dek bu anlaşmanın hayata geçirilmesinin başarıldığını söylemenin henüz mümkün olmadığını belirterek ; bu bölgede bulunan Nusra Cephesi ve ona tabi diğer terör örgütlerin ihlal ve provokasyonlarını günü birlik şekilde sürdürdüklerinin altını çizdi.

Zaharova Rakka kenti konusunda ise; ABD komutasındaki uluslar arası gayrı meşru koalisyon güçlerinin Rakka kentinde yol açtıkları yıkımın batılı gayrı resmi örgütlerin vermeye çalıştıkları imajdan çok daha fazla olduğunu söyledi. Rus diplomat Rakka kentinin yeniden yapılandırılması konusunda ortaya atılan tüm iddialara rağmen şu ana dek hiçbir adım atılmadığına da dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu