GenelSuriye Düşmanları

Rusya ve ABD arasında kararlaştırılan Suriye’ye ile ilgili konferans Cenevre’de düzenlenecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov; Rusya ve ABD arasında Suriye’ye ilişkin düzenlenmesine anlaşılan uluslararası konferansın Cenevre’de olması üzerinde iki ülke arasında ortak bir uzlaşma bulunduğunu belirtti.

Lavrov önceki gün İsveç’te bir araya geldiği Amerikalı meslektaşı John Kerry ile görüşmesi ardından yaptığı ve Rusya Bugün kanalının açıklamasında, konferansa ülke başkanlarının katılması üzerinde yoğunlaşmadığını ifade ederek konferansın Dışişleri Bakanları ve yardımcıları düzeyinde yapılacağını, halihazırdaki en önemli hedefin Suriye hükümeti ve muhalefetin bu inisiyatifi desteklediklerine yönelik ilanları olduğunu belirtti.

Rusyalı bakan Suriye hükümetinin konferans hakkında çıkardığı beyanın genel olarak olumlu olarak niteledi ve muhalefetin konuyla ilgili şimdiye kadar tek sesle bir karşılık vermediğini söyledi.

Lavrov, Amerikalı meslektaşıyla Suriye muhalefetini konferansa katılmak için bir heyet oluşturmaya taşımak için ellerindeki bütün imkanları kullanma zorunluluğunu görüştüğüne işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı