Genel

S. Arabistan, Katar ve Türkiye uluslararası terörü durdursunlar!

Suriye Enformasyon Bakanı, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye’yi teröre destek vermekten vazgeçmeye çağırdı.

Suriye Enformasyon Bakanı Ümran Ez Zabi “El Alem” haber kanalına verdiği röportajda “Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin artık Suriye’nin içişlerine karışmaktan vazgeçip, kendi sınırlarını kontrol etmeleri ve Suriye’deki silahlarını da bu ülkeden çıkartmaları gerekiyor” dedi.

Açıklamalarının devamında Ankara, Doha ve Riyad’ın uluslararası teröre destek olmaktan kaçınmaları gerektiğinin altını çizen Suriya Enformasyon Bakanı Ez Zabi ayrıca “Suriye BM Teşkilatı tarafından gelen Temsilciyle iyi bir teamül içerisindeydi ve barış planı üzerine kendi Silahlı Kuvvetlerini kentlerden geri çekti. Fakat bu girişim bu ülkedeki silahlı örgütler ve aşırıcı El Kaide unsurlarının eskisinden daha fazla şiddeti kışkırtmalarına yol açtı” diye konuştu.

Ez Zabi daha sonra BM Suriye Özel Temsilcisi Ahzar İbrahimi’nin gelecek Kurban bayramı münasebetiyle ateşkes kurulması önerisini olumlu bir girişim olarak değerlendirirken “Fakat bu barış çabalarının terör örgütlerinin güç tazelemeleri ve komşu kimi ülkelerin de bu terör gruplarına destek vermeleri yolunda bir fırsata dönüştürülmesinin önlenmesi gerekiyor” diye vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu