GenelSuriye Düşmanları

Saad Hariri, Irak Başbakanı’ndan ve Ayetullah Sistaniden Haşdi Şabi komutanlarının Lübnan’ı ziyaret etmelerini engellemesini istedi

Lübnan Başbakanı Saad Hariri Iraklı mevkidaşı Haydar el-İbadi ile bu ülkenin büyük Şii mercii Ayetullah Sistani’ye ayrı ayrı ikişer gizli mektup iletmiştir.

Suudi Arabistan’da yayınlanan “El Vatan” gazetesinin Irak Parlamentosou’ndaki bir kaynağa dayandırdığı habere göre, Lübnan Başbakanı Saad Hariri Iraklı mevkidaşı Haydar el-İbadi ile bu ülkenin büyük Şii mercii Ayetullah Sistani’ye ayrı ayrı ikişer gizli mektup iletmiştir.
Bu habere göre, Hariri yazdığı mektuplarda Iraklı liderlerden Haşdi Şabi komutanlarının Lübnanı ziyaret etmelerini engellenmesini talep etmiştir.
Lübnan Başbakanı’nın İbadi’ye yazdığı mektupta, “Irak Parlamentosu’nun onayladığı bir yasaya göre, Haşdi Şabi artık sizin kımutanız altınadaki silahlı kuvvetlerin bir kısmı sayılıyor bu yüzden de bu birliklere mensup komutanların Lübnan’ı ziyaret etmesini engellemenizi bekliyoruz” ifadeleri yer alıyor.
Edinilen bilgilerin doğrultusunda bazı Haşdi Şabi liderleri geçenlerde Lübnan’ı ziyaret etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı